Thumbnail
Pobožnost u sousoší

Dne 12.11.2023 požehnal žlutický pan farář Pavel Kavec nově opravenému Sousoší Nejsv. Trojiceve Verušicích. Tuto památku nechalo opravit město Žlutice díky dotaci Ministerstva kultury. Rekonstrukci provedla MgA. Helenka Jahodová z Kozojed.

Autor: MUDr. Hana Hnykova, 12. ledna 2024
Thumbnail
Rozárka 2021

Jestli nám to jen trochu počasí dovolí, letošní Rozárka bude!

Start 15.5. tradičně mezi 13.00 a 14.00 v Lomnici!

Těšíme se na vás a doufáme, že nezmokneme.

 

Autor: MUDr. Hana Hnykova, 12. května 2021
Thumbnail
Sláva ve Verušicích

V pátek odpoledne 2.10.2020 proběhla ve Verušicích velká událost. Plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub přijal pozvání našeho spolku a přijel požehnat kapli na návsi ve Verušicích. Krásně vyzdobená kaple (dílo paní Mirky Vnoučkové) získala nové patrony - Svaté anděly strážné.

Slavnostní přátelské setkání zahájil (a také na závěr ukončil) pan ...

Autor: MUDr. Hana Hnykova, 21. října 2020
Thumbnail
Co se děje na Vladaři?

Pokud jste se v posledních týdnech vydali na Vladař, určitě jste byli překvapení, co se to tu děje. Neprůchodné cesty, všude haldy vyřezaného křoví, složené dříví. Na první pohled zmatek a nepořádek. Ale zdání klame. Požádali jsme o vysvětlení na Odboru životního prostředí Karlovarského kraje a zde je odpověď:

„Na ...

Autor: MUDr. Hana Hnykova, 24. května 2020
Thumbnail
Novinka

Na žlutických turistických stezkách není o novinky nouze. Ta poslední, na kterou můžete narazit na Cestě za pověstí, je letní kino . Pro pobavení turistů ho vytvořili místní občané nedaleko Kobylé. Skvělé barvy, jasný obraz, výborná režie. Jen občas se někomu zdá děj trošku jednotvárný…, ale vždycky krásný.

Autor: MUDr. Hana Hnykova, 19. května 2020