O nás

Spolek okrašlovací Vladař - SOVa je volné sdružení přátel, kteří občas rádi udělají NĚCO pro společnou věc. Scházíme se podle potřeby při brigádách. Někdy jsme dva, někdy nás je dvacet, prostě jak kdy.
Zakládající členové jsou manželé Hnykovi a Dan Smysl. To, že založíme okrašlovací spolek, nás napadlo téměř současně 13. června 2010. Pamatuji si to přesně, protože to bylo v den, kdy jsme stavěli lavičku pod dubem u Kolešova a našli jsme v křoví náš první rozvalený křížek (tehdy jsme ještě netušili, že to je podstavec pod Svatou Barboru). Řekli jsme si, že by bylo hezké podstavec opravit, a časem možná i nějaký další.
Nutnost oficiální organizace přišla tehdy, když křížků přibývalo a my se rozhodli shánět peníze na opravu i pomocí různých dotací. Potřebovali jsme IČO, číslo účtu, stanovy atd., atd.... Uvítali jsme návrh občanského sdružení Žlutice 2000 o.s., které nás vzalo pod svá křídla a společně s divadelním souborem Žlutičan a pěveckým sborem Rosa Coeli jsme se stali součástí tohoto sdružení.

Některé informace o památkách byly čerpány ze stránek www.pamakyaprirodakarlovarska.cz.

Zakládající členové:

  • MUDr. Hana Hnyková
  • Ing. Michal Hnyk
  • Ing. Daniel Smysl