Thumbnail
Co se děje na Vladaři?

Pokud jste se v posledních týdnech vydali na Vladař, určitě jste byli překvapení, co se to tu děje. Neprůchodné cesty, všude haldy vyřezaného křoví, složené dříví. Na první pohled zmatek a nepořádek. Ale zdání klame. Požádali jsme o vysvětlení na Odboru životního prostředí Karlovarského kraje a zde je odpověď:

„Na ...

Autor: MUDr. Hana Hnykova, 24. května 2020
Thumbnail
Novinka

Na žlutických turistických stezkách není o novinky nouze. Ta poslední, na kterou můžete narazit na Cestě za pověstí, je letní kino . Pro pobavení turistů ho vytvořili místní občané nedaleko Kobylé. Skvělé barvy, jasný obraz, výborná režie. Jen občas se někomu zdá děj trošku jednotvárný…, ale vždycky krásný.

Autor: MUDr. Hana Hnykova, 19. května 2020
Thumbnail
Nová studánka v Černém lese

Na turistické stezce Cesta divočinou vznikla letos nová studánka. Nachází se nedaleko lesní kaple Panny Marie (tzv. Bellhübell). Je vyskládaná z kamene a na první pohled zbytečně bytelná. Ale to je opravdu jen zdání, protože po setmění je tu čilý ruch a podle stop k ní chodí pít mnoho zvěře.

...

Autor: MUDr. Hana Hnykova, 28. listopadu 2019
Thumbnail
Márnice jako nová

Drobný déšť, mlha, barvy od zlaté k červené, světla svíček, ticho, tajemná atmosféra. To vše přivítalo v neděli 3.11. účastníky Dušičkové poutní mše ve Skokách. Celebroval ji P. Vladimír Slámečka a krásný hudební doprovod zajistila skokovská schola. Po mši pokračovalo setkání na místním hřbitově motlitbou za všechny zemřelé. Poté otec ...

Autor: MUDr. Hana Hnykova, 21. listopadu 2019
Thumbnail
Rozárka 2019

Ve středu 8.5. proběhl na Stezce sovy Rozárky další ročník pochodu nejen pro děti. Tentokrát počasí turistice vyloženě přálo a pláštěnky a bundy mohly zůstat v baťůžkách. Všichni účastníci (98 dětí, 115 dospělých a 4 psi) prošli trasu plnou soutěží a zábavy. Novinkou bylo stanoviště na střelnici pod Hradským Dvorem, ...

Autor: MUDr. Hana Hnykova, 28. května 2019